BÜYÜ YAPIMI VE SIRLARI 5 TÜKÜRÜK BÜYÜSÜ

Tükürük
Tükürüğün de iyileştirici ya da kötüleyici etkisi olduğuna inanılırdı. Tükürük üstün insan olarak görülen büyücünün vücudunun bir parçası olarak görüldüğünden, kurtarıcı veya yarı tanrı olduğuna inandıkları üstün kişinin vücut sıvısı olan tükürük o şahıstan ...

BÜYÜ YAPIMI VE SIRLARI 5 TÜKÜRÜK BÜYÜSÜ

İnsanlık tarihinin başından beri “Büyü nedir, gerçek midir, kimler büyü yapar, büyü nasıl yapılır ve nasıl bozulur” sorularının cevapları insanları cezp etmiş ve bu sorunun cevaplarına ulaşmak için çok yüksek bedeller ödemeyi göze almıştır.

Büyü Arayışının Sebebi

İnsanları büyüye sevk eden en önemli sebep, tamahkarlık yani aç gözlülük, hırs ve tembelliktir. Yaradılışı itibari ile tembel ve hasis olarak yaratılan insan arzu ettiği hedefe yürümek için kendisine tahsis edilmiş otobanları kullanmak yerine çok tehlikeli ve geçit vermez dağ yollarını kullanmayı tercih eder. İnsanların bu zaafları, kendini avcı durumunda görmesine sebep olurken aslında, başka avcıların avı pozisyonuna düştüğünü fark edememesine sebep olmaktadır.

Büyü İçin Kullanılan Yöntemlerin Kaynağı

Şu anda içinde yaşadığımız toplum içerisinde yaygın olarak inanılan batıl inançların büyük bir çoğunluğu antik dönem Babil medeniyetinden miras kalmıştır.

Babil’de kanun, Göze göz dişe diş yasasıydı.  Özgür bir adamın bir uzvuna zarar verilirse, örneğin gözü çıkarılmışsa, bunun sorumlusu kişinin de gözü çıkarılırdı. Hekimlik itibarlı bir meslekti ama bugün meslek hatası dediğimiz şey için, o günlerde ödenen bedel oldukça ağırdı. Bu sebeple kimse hekim olmak istememiş, insanlar kendi başlarının çaresine bakmak zorunda olduklarından, alternatif şifa kaynakları ortaya çıkmıştır.

Babilliler baş ağrısından çok tedirgin olurlardı. Bu tedirginliğin sebebi, baş ağrılarının hummanın belirtisi olmasıdır. Ağrıya sebep olan şeytanların gözünü kan bürümüş, kana susamış korkunç yaratıklar olduğuna inanılırdı. Büyülere göre: bu görünmez yaratıklar Nergal’in soyundandı. Büyücüler, hastanın başına nemli örtüler sarar yanında kokulu ağaç parçaları yaktırarak onları tedavi ederdi. Bugün bile baş ağrısı çeken insanların, başlarını tülbentle sarması ilginçtir.

Büyü Yapmak veya Büyü Bozmak İçin Tükürük

Büyücü bu işlemleri yaparken, baş ağrısına iyi geldiği rivayet edilen bir büyü mırıldanırdı. Tükürüğün de iyileştirici  ya da kötüleyici etkisi olduğuna inanılırdı. Tükürük üstün insan olarak görülen büyücünün vücudunun bir parçası olarak görüldüğünden, kurtarıcı veya yarı tanrı olduğuna inandıkları üstün kişinin vücut sıvısı olan tükürük o şahıstan alınabilecek en değerli ve kolay armağandı. Bu inanış sıradan ve dermana muhtaç insanların psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor ve belki de iyileşmelerini sağlıyordur.

Konuyla TÜKÜRÜK BÜYÜYÜSÜ VE TÜKÜRÜK BÜYÜSÜ BOZMA ilgili olarak Havas ve Ledün ilmini iyi bilen, yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Medyum Tufan Hoca ile görüşebilirsiniz.   (0532 484 30 33)

S

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*