EVİMDE BEREKET YOK.NEDEN ?

Mutfak Bereket
Ancak bazı büyü çeşitleri de evde huzursuzluğu yokettiği gibi  eve giren PARANIN da bereketini siler süpürür.PARA hastalıklara,görünmez kazalara, sebepsiz harcamalara gider,  çarçur olur gider.Medyum Tufan Hoca ile görüşebilirsiniz. (0532 484 30 33)

EVİMDE BEREKET YOK.NEDEN ?

Bereket kelime anlamı ile az bir şeyin çok faydası olması veya çok işe yaraması anlamına gelir. Az mal bereketli olunca çok insanın fayda bulmasına ve rahat etmesine vesile olur. Bu sadece dünyalık olarak değerlendirilmemelidir. Az bir malla yapılan hayır hasenat ahiret hayatında çok semerelere vesile olabilir. Bu yüzden malın çok olması değil, bereketli olması talep edilmelidir.

Evimizde de bereket olsun, rızkımız bollaşsın istiyorsak; Allah cc. emir ve yasaklarına dikkat etmemiz gerekir. Allah cc. emrettiği için çalışarak helalinden kazanıp israf etmeden harcayıp yersek bereket buluruz. Kimse kimsenin rızkını yemez. Ancak “Talep et kulum vereyim” diyen Allah cc. bize bir yol göstermektedir. Çalışın, kazanın, yiyin, için ama israf etmeyin tembihinde bulunmaktadır. Eğer rızık, Allah cc. yasak ettiği yollardan aranırsa bereket olmayacağı gibi faydası da olmaz. Aynı zamanda günaha girmemize de sebep olabilir. Bu da bizi felaketlere sürükleyebilir.Medyum Tufan Hoca ile konu hakkında görüşebilirsiniz. (0532 484 30 33)

Evimizde bereket bulmamız için tavsiye olunan bazı hususları belirtmek istiyoruz. Seher vakti kalkıp ibadetlerimizi yaptıktan sonra dünyalık rızkımızı aramak için yeryüzüne dağılmamızı Allah cc. Kuran-ı Kerim de bizlere buyurmaktadır. İslam âlimleri, iyilik edenin malı ve bedeni bereket bulur şeklinde tavsiyeleri vardır. Bereket bulmakla alakalı hadis-i şeriflerde vardır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV):

  • “Yemeği, toplu olarak yemekte bereket vardır” buyurmaktadır.
  • “Dua ömrün bereketini arttırır.”
  • “Anne babaya iyilikte bulunmanın ömrün bereketine vesile olur.”
  • ” Namaz kılanın rızkı bereketli olur.”
  • “Kız çocuğu berekettir.” Gibi daha birçok hadis-i şerifte bereketin sebepleri belirtilmiştir.

Ayrıca Bedir ashabının ismini okumak veya yanımızda taşımak, Ashabı Kehf’in ismini okumak ve taşımak da berekete sebep olacağı rivayetlerde vardır.

Bereketsizliğe sebep olan bazı hususlar da vardır. Bunlar; “Evde çöp bulunması (açık ortamda) bereketsizliğe sebep olması”,

Şarkıcı ve faizcilerin kazancında bereket olmayacağı yönünde hadisler de vardır. İçki imalatçıları ve satıcılarının kazancının da bereketli olmayacağı belirtilmiştir. Yiyecek kırıntılarının yerlerde bulunması üstüne basılması da bereketsizliğe sebep olarak nakledilmektedir. Alışverişte çok yemin etmenin malın bereketini götüreceğini, Kuran okunan evde bereketin artacağı, okunmayan evde bereketin azalacağı hadis kitaplarında belirtilmektedir.

Ancak bazı büyü çeşitleri de evde huzursuzluğu yokettiği gibi  eve giren PARANIN da bereketini siler süpürür.PARA hastalıklara,görünmez kazalara, sebepsiz harcamalara gider,  çarçur olur gider.

Bu konularda daha derin bilgi edinmek için Medyum Tufan Hoca ile görüşebilirsiniz. (0532 484 30 33)

S

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*